ΟΦΝΙ - Ιωνικός ΝΦ 23 - 29 | 22η αγωνιστική Α2 2017 - 2018

Νίκη του Ιωνικού ΝΦ εκτός έδρας με τον ΟΦΝΙ στην 22η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 2017 - 2018!

Το πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ιωνικού ΝΦ είχε έλεγχο του αγώνα και να προηγήθηκε με 12 - 15. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Φουντεδάκη - Μαντζόπουλου διατήρησε το προβάδισμα και πήρε την νίκη με 23 - 29.

Με αυτην την νίκη ο Ιωνικός ΝΦ τερμάτισε στην τρίτη θέση και προκρίθηκε στα πλει οφ όπου θα αντιμετωπίσει τον 2ο Άρη Νίκαιας.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ ο Μπούτος  με 8 γκολ και για τον ΟΦΝΙ οι Παπαδόπουλος Σ. και Γιαννόπουλος με 5 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-5, 7-8, 9-10, 11-13, 12-15 (ημχ.), 14-17, 16-19, 17-22, 19-22, 21-25, 23-29

ΟΦΝΙ (Μπένιας): Μπίλος 1, Κούτσης 2,  Γκουλής Α 2, Κουμαραδέλης 4, Συμεωνίδης, Παπαδόπουλος Κ., Πανόπουλος, Ιατρίδης, Οικονόμου 3, Μπένιας, Κωνσταντέλλος, Γκουλής Ε, Παπαδόπουλος Σ. 5, Γιαννόπουλος 5, Βαμβακούσης 1, Γαρίδας

Ιωνικός ΝΦ (Φουντεδάκης - Μαντζόπουλος): Ζακυνθινός, Αργυράκης 5, Κώστας, Μπούτος 8, Μπίλος, Αντωνιάδης, Βασιλείου-Τσάφος 1, Αντωνόπουλος 5, Μπιτόπουλος 5, Μαραγκός, Μάγκος, Μαυροφρύδης, Χελιώτης 2, Καψάλης, Καπετάνιος, Μπουλούμπασης 3.